Klíma tisztítása
Árakkal kapcsolatban kattintsonA vegyszeres magasnyomású klíma tisztítás évente 2 alkalommal a legtöbb légkondicionáló esetében a gyártói garancia megtartásának előfeltétele. Természetesen a klíma tisztán tartása a háztartásban élők érdeke. Annak elmulasztása egészségügyi, működési hatékonysági, illetve anyagi kár kockázatát hordozza.
Split klíma tisztítása
A klíma tisztítás szempontjából a legfontosabb egység a beltérben található elpárologtató. Hűtési üzemmódban ennek hőcserélőjén és ventilátor lapátjain (mókuskerék) ragadt por vízzel elegyedve táptalajként szolgál a mikróbáknak. A beltéri egység tisztítása során a teljes műanyag burkolatot eltávolítjuk. A hőcserében résztvevő egységek felületét vegyszeres kezelést követően magasnyomású vízsugárral tisztítjuk meg, melyet a beltéri egység köré felszerelt gyűjtőtáskába vezetünk. Alábbi képen látható egy split klíma beltéri egységének tisztítás előtti és tisztítást követő állapota. A szennyeződés egy év alatt keletkezett a hűtési szezon végére belváros 7 kerületében. A szállópor mennyisége természetesen befolyásolja a klíma elkoszolódásának mértékét, de a hűtési szezon végétől javasolt az egység éves karbantartása.
Mobil klíma tisztítása
Mobil klímák esetében a hőcserélők a burkolattól szabadabban elhatároltak jobban átjárja őket a levegő. Ilyen készülékek esetében a nedves poros táptalaj levegőtől történő elhatárolása nem történik meg,- az ki tudsz száradni – így kisebb mértékű a mikróbák elszaporodásának lehetősége. Ennek ellenére a klímák tisztítása indokolt a megfelelő hatékonyság és műszaki állapot fenntartása miatt. A mobil klímák tisztítása teljes burkolat eltávolításával a kezdődik. A hőcserélőket vegyszerrel kezeljük majd magasnyomású mosóval tisztára mossuk. Száradást követően a megtisztított burkolatot felhelyezzük a készülékre.
A split klímákban a microorganizmusok elszaporodásának egyik oka, hogy a hőcserében résztvevő egységek nedvesek maradnak amikor a készülék kikapcsolásra kerül. A kikapcsoláskor rázáródó légterelő lapát bezárja a nedvességet a beltéri egységbe. Javasolt tehát a készülék kikapcsolás előtti „ventilátor” üzemmódban történő használata a készülék szárításának céljából. Újabb készülékeknél rendelkezésre áll az „antifungus” üzemmód, ami kikapcsolást követően felfűti a hőcserélőt ezzel kiszárítva a rárakódott nedves szennyeződést, ami segíti a gombák és baktériumok szaporodásának visszaszorítását.
Klíma használati és karbantartási tanácsok találhatóak az alábbi oldalakon:
WIKIPEDIA
ANTSZ
Klíma Szereléssel kapcsolatos további szolgáltatások megismeréséhez lépjen Tovább..